روابط جنسی در دوران عقد

وقتي قرارشد پسر به خواستگاري دختر جوان بيايد دختر نسبت به او احساس خاصي نداشت او را دورادور مي‌شناخت. از پدر و مادر شنيده بود كه خانواده خوبي دارد و از اخلاق و موقعيت خوبي برخوردار است. با خودش فكر مي‌كرد اگر قرارشد با هم ازدواج كنند آيا به او علاقه‌مند خواهدشد؟ بعد از صحبت‌هاي اوليه قرار عقد گذاشته شد و آنها به عقد هم در آمدند. دختر مي‌ديدكه اگر همسرش را چند روز نبيند دلتنگ او مي‌شود.
دوران عقد دوراني است كه روابط عاطفي بين زوجين شكل مي‌گيرد و به اوج خود مي‌رسد. در اين دوران آن‌ها باهم انس مي‌گيرند، پيوند روحي رواني پيدا مي‌كنند و از در كنار هم بودن لذت مي‌برند. رابطه جنسي تنها هدف ازدواج نيست و هيچ ازدواجي كه تنها براساس اين رابطه شكل بگيرد پايدار و استوار نمي‌ماند. در دوران عقد احساسات عاطفي شكل مي‌گيرد و رابطه جنسي كه كنترل شده و خفيف باشد مي‌تواند به شكل‌گيري و ظهور اين احساسات كمك شاياني بكند. دوران عقد از خاطره‌انگيزترين ادوار زندگي انسان است و روابط عاشقانه و عاطفي كه بين زوجين شكل مي‌گيرد مي‌تواند آن‌ها را به يك آرامش پايدار برساند. اگر اين روابط كنترل شده باشد و با آداب و رسومي كه خانواده‌ها براي دوران عقد مقرركرده‌اند هم‌خواني داشته باشد بسيار پسنديده و لذت بخش خواهدبود و آن‌ها را براي شروع زندگي مشترك و مستقل آماده خواهدكرد. زوجين بايد اوج روابط جنسي خود را به زماني موكول كنند كه باهم زندگي مشترك خود را شروع مي‌كنند و به صورت مستقل جدا از پدر و مادر خود زندگي مي‌كنند افراط وتفريط در برقراري روابط جنسي باعث بروز مشكلات زيادي مي‌شود بعضي ازخانواده‌ها خصوصا خانواده دختر با هرگونه رابطه‌اي بين زوج جوان مخالفت مي‌كنند و دختر و پسر را از در كنار هم بودن محروم مي‌كنند. آن‌ها بيم آن را دارندكه عدم رعايت آداب جنسي خاص اين دوران احتمال بارداري را در برداشته باشد و اين مسئله باعث بروز مشكلاتي شود و چون بعضي از ازدواج‌ها در دوران عقد با شكست روبه روشده است اين مسئله براي دختر مشكلات عديده‌اي را به وجود مي‌اورد. دختر و پسردر زمان عقد رسما زن و شوهر به حساب مي‌ايند و محرم هم هستند و اين گونه رفتارها ازسوي خانواده‌ها باعث بروز مشكلات و اختلافات مي‌شود.
روابط جنسي در دوران عقد بايد كنترل شده باشد. آن‌ها بايد در اين دوران به يكديگرعشق بورزند و عاشقانه هم ديگر را دوست بدارند و از گفتن سخنان عاشقانه به يکديگردريغ نكنند. زياده روي و افراط در روابط جنسي در دوران عقد باعث سردي تدريجي روابط زوجين بعد از ازدواج مي‌شود از سويي ديگر دوري از يكديگر و نداشتن هيچ ارتباطي بين زوجين نيز آسيب‌هاي جدي را به هر دو طرف وارد مي‌كند. زوج جوان با راهنمايي‌هايي كه از خانواده و يا افراد متخصص در اين زمينه مي‌گيرند بايد روابط جنسي خود را در دوران عقد كنترل كنند و طرز صحيح برقراري رابطه در اين زمان را بياموزند.
بسياري از اين مشكلات واختلالاتي كه در دوران عقد به وجود مي‌آيد ناشي از عدم آگاهي زوجين به برقراري روابط درست جنسي است.

شمسي كياني

 
 
واژگان کلیدی:
     نظر و امتیاز بدهید!
تعداد نظرات تایید شده : 9
|
18/6/1392 ساعت : 2:28
سلام،خوب بود،من تازه نامزد کردم،هر وقت برای چند ساعتی که باهم تنها میشیم نامزدم شدیدا اصرار داره که رابطه مون به اوج برسه،هر بار مخالفت می کنم و اون می پرسه که چرا؟و من در جوابش فقط میگم می ترسم فعلا.نمی دونم باهاش چی کار کنم چون نامزدیمون قراره زیاد طول بکشه و برگشت من و اون به دانشگاه تو یه شهر دیگه و دوری از خانواده ها برامون آزادی بیشتری میاره،می ترسم در مقابل اصرارش کم بیارم.نمی دونم چه برخوردی با درخواستش داشته باشم!

|
30/3/1392 ساعت : 18:38
كجاش عالي بود؟! چي گفت كه نشنيده بوديم؟! يه مشت حرف تكراري درست و غلطشم مورد ترديده.

|
3/12/1391 ساعت : 19:20
ali bood.kheili bahal o beja bood

|
6/11/1391 ساعت : 17:5
خوب بود

|
22/9/1391 ساعت : 16:54
سحر خانوم خیلی ذوق زده شدی

|
21/9/1391 ساعت : 22:50
جالب بود

|
7/9/1391 ساعت : 20:42
گل کاشتین ممنون

|
23/8/1391 ساعت : 19:7
عالی وخوب

|
28/7/1391 ساعت : 16:37
عالی بود
نام: نظر شما:
ایمیل:
وب سایت:
باشگاه همسران جوان نظراتي را كه حاوي توهين است، منتشر نمي كند.
در صورت خوانا نبودن عبارت امنیتی ، دکمه ی بازیابی را بفشارید.
نام: پاسخ شما:
ایمیل:
وب سایت:
باشگاه همسران جوان نظراتي را كه حاوي توهين است، منتشر نمي كند.
در صورت خوانا نبودن عبارت امنیتی ، دکمه ی بازیابی را بفشارید.
امتیاز شما به این اثر
تعداد آرا :

تمامی حقوق این پایگاه اینترنتی متعلق به مرکز تخصصی «آستان مهر»
وابسته به موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی می باشد.