حدود رابطه جنسی در دوران عقد

معمولاً در ازدواج هایی که در ایران انجام می شود، دوران نامزدی، دورانی قبل از رفتن زیر یک سقف است که دختر و پسر در آن به صورت شرعی و قانونی عقد کرده و به هم محرم می شوند. در این دوران، رابطه ی دختر و پسر بسیار بیشتر و آزادتر از زمان قبل از عقد و محدودتر از دوران ازدواج و رفتن زیر یک سقف است. البته این محدودیت از کم تا زیاد با توجه به خانواده های دو طرف متفاوت است. معمولاً دوران عقد را دوران شناخت می نامند. این دوران طلایی باعث می شود که دختر و پسر بهتر یکدیگر را شناخته و با روحیات و خواسته های هم آشنا شوند. در این دوران بسیاری از شناخت ها که یکی از مهم ترین  آن‌ها شناخت جنسی دو طرف از هم است، صورت می گیرد. زیرا یکی از ویژگی‌های مهم ازدواج غیر از ایجاد رابطه‌ای دوستانه و محبت‌آمیز، فراهم آوردن رابطه‌ی جنسی است. رابطه‌ی جنسی، زن و مرد را بی‌درنگ در کنار هم قرار می‌دهد تا این‌که همسران در تمامی فعالیت‌های دیگر نیز با هم باشند.

دوران عقد از طرفی، دوران بسیار سختی برای زوج جوان است. در این دوران که معمولاً دختر و پسر گاهی با هم خلوت می کنند، کنترل کردن غریزه ی جنسی سخت است و همین موضوع این دوران را سخت می کند. خواسته ها و نیازهای جنسی یکی از مهم ترین مسائل و گاهی مشکل ساز ترین موضوعات پیش آمده در این دوران است. در دوران عقد، دختر و پسر از لحاظ قانونی و شرعی زن و شوهر هستند و می توانند نزدیک ترین رابطه ی زناشویی را با هم داشته باشند، ولی محدودیت هایی که جامعه و خانواده ها در این دوران قرار داده اند، باعث می‌شود که برقرای رابطه ی آزادانه جنسی در این زمان محیا نباشد.

رابطه ی جنسی دوران عقد از خود تعریفی دارد و این تعریف با توجه به خانواده های دو طرف، مخصوصاً دختر متفاوت است. اما واقعاً تکلیف دختر و پسر در این دوران چیست و آن‌ها چطور می توانند یکدیگر را از نظر جنسی ارضا نمایند؟ بسیاری از زوج ها با توجه به تعاریف مختلف خانواده های خود در این زمینه و بسط دادن یا کم کردن این دایره ی محدودیت به مشکل برمی خوردند. بعضی از زوج¬ها در این دوران بیش از حد رعایت کرده و به عبارتی حیا را در جای نادرست خود استفاده می کنند. در این دوران، هر زن و مردی وظیفه دارد که به خواسته های جنسی همسر خود در حد معقول پاسخ گوید. دختر و پسر می توانند با هم بیرون بروند، دست یکدیگر را بگیرند و علاقه شان را با لمس بدن یکدیگر بیشتر کنند، اما باید توجه داشته باشند که با توجه به سخت‌گیری خانواده ها در جلوگیری از بارداری دختر در این دوران، زوج در حد رابطه ی کامل جنسی پیش نروند.

بعضی از دختران در این دوران، از نیازهای ابتدایی همسران‌شان دوری کرده و آن را نادرست می دانند. آن‌ها برآورده کردن کوچکترین خواسته های همسر را به رفتن زیر سقف مشترک موکول می کنند و نمی دانند که اشتباه آن‌ها تا چه حد می تواند به رابطه ی سالم شان ضرر وارد نماید. نباید فراموش کرد که ازدواج در اسلام و جامعه‌ی ما، تنها راه ارضا کردن غریزه ی جنسی است و مسلماً یک پسر هم یکی از نیت های ازدواجش این موضوع است و اگر این نیاز های ابتدایی توسط دختر رفع نشود، احتمال کشیده شدن پسر به رابطه هایی غیر از ازدواج و دلسرد شدن او از همسرش، وجود دارد و چه خوب است که این نیازها توسط این راه حلال رفع و رجوع شود و البته پسر نیز باید متوجه باشد که برای خواسته هایش محدودیت بگذارد و همسرش را در سختی قرار ندهد.

البته در این میان، خانواده ها نیز بسیار نقش دارند. خانواده ها موظف هستند شرایطی را به وجود آورند که زوج عقد کرده بتوانند با یکدیگر تنها باشند و در تنهایی بعضی از نیاز های هم را رفع کنند. در مواقعی سخت‌گیری بسیار خانواده ها در این رابطه که حتی خلوت کردن دختر و پسر را برای لحظه ای درست نمی دانند، این موضوع ریشه دار شده و حتی ممکن است دختر از طرف شوهر و پسر از طرف همسرش مورد شماتت قرار بگیرد. نباید فراموش کرد که دختر و پسر در این دوران، کاملاً به هم حلال هستند و رابطه ی آن‌ها با هم نه تنها نادرست نیست، بلکه کاملاً درست و بجا است و در واقع همان رابطه ای است که اسلام به آن سفارش کرده است. از طرفی دیگر باید به زوج آموزش داده شود که دوران عقد محدودیت هایی هم دارد و هر زوجی برای تخطی نکردن از قوانین دوران عقد باید بتواند این حدود را رعایت کند.

البته باید توجه کرد، که چون اغلب بعد از دوران عقد مراسم عروسی برگزار می شود، برای خود زوج هم لازم است تا محدودیت ها را رعایت کرده و توقعات معقول از هم داشته باشند و از طرفی دیگر رابطه ی کاملاً آزاد زناشویی در دوران عقد ممکن است باعث از دست دادن اشتیاق افراد برای زودتر رفتن زیر یک سقف شود و از طرف دیگر، چون در دوران عقد، زوج بیشتر با هم آشنا شده و امکان به تفاهم نرسیدن و به دنبال آن جدا شدن‌شان وجود دارد، بهتر است که رابطه ی جنسی شان کنترل شود.

ازدواج راهی برای برطرف کردن نیازهای مهم زندگی افراد است و فردی که به ازدواج روی می آورد، یعنی ارضای نیازهایش را از درست ترین و برگزیده ترین راه ممکن انتخاب کرده است، درست نیست که پس از عقد نیز راه را بر او بست و او را در انتظار نگه داشت و این انتظار باعث پشیمانی او از ازدواج شود. بلکه باید با آموزش درست، راه را برای برآورده کردن خواسته هایش فراهم کرد.


بانگاهی به:
کتاب بهداشت روابط جنسی همسران، دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید، انتشارات قدس رضوی.


سمانه استاد

 
 
     نظر و امتیاز بدهید!
تعداد نظرات تایید شده : 86
|
5/1/1393 ساعت : 15:59
سلام من یک دانشجوی بزشکی در رشته ی روانبزشکی درس میخوانم بارها استاد ما که از بهترین هاست در این مورد نه از لحاظ شرعی و عرفی بلکه از لحاظ روانشناختی برای ما صحبت کرده اند این موصوع زمان و بحت زیادی میطلبد زیرا نتایج رابطه ی جنسی قبل از ازدواج و زفاف بسیار بر حس زوجین و ادامه یافتن ارتباط ان ها تاثیر گذار میباشد و محدود بودن ان نتایج بهتری خواهد داشت.

|
18/12/1392 ساعت : 22:43
نظرهمه دوستان محترمه اما در کل دوران عقد قریب 90درصدشون رابطه جنسی رو دارن اشکال نداره چون بر هم حلالند فقط باید دخترها احتیاط کنندکه بکارتو از دست ندن

|
13/12/1392 ساعت : 8:43
همه حرفهاتون خوب بودولی خیلی بد و دور از منطق است که طرفین در دوران نامزدی دور از روابط جنسی باشند و یکسری از رسومات غلط شاید موجب گناه زوج بعد از عقد تاعروسی شودو تحمل وعمل به راهکارهاتون طاقتی ایوبی میخواهد که کسی ندارد غیر از اینکه زوج سر هم شیره بمالند.

|
10/12/1392 ساعت : 12:20
6 سال با یه خانمی دوست بودم.از همون اول شروع کرد به تحریک جنسی من از طریق پیامک.ولی هیچ کاری نمیکرد.بهم قول داد بعد خواستگاری به قولش مبنی بر داشتن رابطه جنسی باهم عمل میکنه.رفتم خواستگاری و همه چی عالی پیش رفت.این بار قول داد بعد از نامزدی.نامزد کردیم و باز امتناع کرد. میگفت بعد از عقد دیگه به هم حلال میشیم.الان یک ماه از عقدمون میگذره و من هنوز در حسرت بودن با هاشم.از زنم متنفرم.از خودم.از عرف.از همه چی.بعد 7 سال وعده به اینجا رسیدم.به قول هیچ کس اعتماد نکنید.

|
8/12/1392 ساعت : 7:20
واقعا براتون متاسفم اگر دختر و پسری با هم عقد شوند و طرف مقابلشون نیاز جنسی داشته باشه و نیازش رو برآورده نکند از نظر دین اسلام مرتکب گناه کبیره شده . عرف اشتباه جامعه داغون ما فرهنگ دین هم ندارد .
پاسخ ها
|
5/1/1393 ساعت : 15:44
شما درست میگین که باید نیاز برطرف بشه ولی دختر ها باید غرور دخترانه خودشون را حفظ کنند وگرنه دچار مشکلات بعدی خواهند شد.

|
26/11/1392 ساعت : 23:57
این افکار باطل چیست و از کجا اومدند واقعا؟!!! وقتی دو نفر عقد می کنند شرعا حلال هستن. شما الان دقیقا دارین مخالف دین حرف می زنید و راههای سنگ اندازی رو نشون می دین با این مقالات مسخرتون!

|
11/11/1392 ساعت : 23:34
من دو ساله که ازدواج کردم ولی هنوز هیچ آمیزشی یا همان دخول را انجام نداده ایم همسرم خیلی اصرار داره و من هم بین دو راه موندم چیکار کنم تو رو خدا کمکم کنید
پاسخ ها
|
21/11/1392 ساعت : 9:19
زهراجان به نظر من این کارو نکن اینو تجربه دیگران بهم گفته منم 2سال عقدم ولی کاری نکردم ماهیچ وقت از اینده خبر نداریم.یکم صبر مگه چی میشه به نفعته بد نمیبینی

|
8/11/1392 ساعت : 14:37
به نظرمن وقتی 2 نفر عقد میکنند می تونند تمام کارهایی که زن وشوهرها انجام میدن رو انجام بدن فقط نباید بچه دار بشن که این هم با روش های جلوگیری ممکنه.نباید جلوی غرائز رو به اسم عرف گرفت وسرکوب کرد.من و نامزدم که عقد کردیم با هم نزدیکی کردیم و اصلا برامون بعد از عروسی یکنواخت نمیشه.

|
21/9/1392 ساعت : 1:32
خیلی زشت میشه که من به نامزدم پیشنهاد نزدیکی بدم . میترسم بذاره رو سبکسری و شهوتم و پسم بزنه و نظرش راجع بهم تغییر کنه . دیگه نمیتونم خویشتن داری کنم . خیلی دلم میخواد باهاش رابطه داشته باشم ولی ترس از عرف و خونوادمم یه معضله . چکار کنم ؟؟

|
3/9/1392 ساعت : 17:6
سلام.من 3 ماهه نامزد کردم ولی در شهر ما به دوران قبل عقد میگن نامزدی.من با نامزدم به طور کامل در موردش صحبت کردم.و چند ماه دیگه هم عقد میکنیم و تصمیم گرفتیم که بطور کامل انجامش بدیم چون در این مدت از هم شناخت کامل پیدا کردیم در مورد همه چیز.این حرفها برای انهایست که عقد میکنن حتی با کمی تحقیق.من چند نفر رامیشناسم که طرف انقدر کم سنو سال هستن که نمی توانن ب رو از ت تشخیص بدن انوقت دست به ازدواج میزنن که جالب تنها کمی حتی در موردی یک هفته ای بعد از هم جدا شدن. میتونم بگم که شناخت مناسبی از نامزدم پیدا کردم و نامزدمم همین طور.وقتی دین ما میگه که بعد عقد تمام روابط بین زوجین کاملا ازاده پس چرا جلوشو بگیریم.واقعا خیلی سخته که با هم باشن ولی رابطه نداشته باشن خوب پس غریزه ای جنسی چی(هم برای پسر سخته هم برای دختر چون به حر حال ما ادم هستیم ).بعدش ابزار جلو گیری رو پس برای چی ساختن برای همین روزها دیگه.نه؟واقعا هم دختر ها و هم پسرها با این نظر موافقن یا نه؟
پاسخ ها
|
26/11/1392 ساعت : 18:52
سلام نه با نظرت موافق نیستم این شهوتته نه نظر

|
28/8/1392 ساعت : 15:11
به نظرمن عروسی نکردن در دوران عقدخیلی بهتره چون وقتی واردزندگی مشترک برین شوهرتون یه سکس تکراری نداره وزندگیتون مثل اوناییکه این کاروکردن یکنواخت نیس.

|
27/8/1392 ساعت : 0:29
عالى بود خيلى استرس داشتم كه رابطه داشته باشم يا نه.مرسى.

|
17/8/1392 ساعت : 16:6
سلام.عجب مادین و عرفی داریم من30سالمه ازدواج نکردم اتفاقاتحصیل کرده ام تاالانم دوس پسر نداشتم خودارضاعی هم ندارم خیلی شدید نیاز دارم ازیکطرفم مذهبیم حالا موندم به نیاز های جنسیم توجه کنم یاپایبندی به عرف ومذهب.حالا فکرکن بایکی عقدکنم3سالم تو دوره عقدباشیم بازم اجازه ندم چون ننه ام بفهمه میکوشه منو.این مطلب تقدیم به کشورممتمدن ایران.هههه

|
9/8/1392 ساعت : 8:6
متاسفانه فرهنگ غلط ایرانی ها بیداد میکنه.اگه معتقدیم تعالیم الهی راست میگه(عقد شرعی بسته شد تمامی لذت جویی های بین مرد وزن حلاله) اگه معتقد نیستیم اون دیگر هیچ. من چی میگم،مادر چی میگه،عمو چی میگه،خاله چی میگه مهم نیست. اینجا حرف خالق متعال مهمه

|
27/7/1392 ساعت : 9:19
خوب بود

|
25/7/1392 ساعت : 19:17
من اصلا موافق نیستم من 8 ماهه عقد کردم و داریم از هم بدون هیچ محدودیتی نهایت لذتو میبریم

|
24/7/1392 ساعت : 13:14
مسخره بود اقد پس ماله چیه ماله همین کاراس دیگه

|
4/7/1392 ساعت : 8:49
با سخنان دو پهلو و غیر شفاف مردان جوانی که ازدواج کرده اند (دوران عقد ) را تو آمپاس قرار ندید . بهشون بگین یک تک پا برند پیش مشاور خانواده تا همه چیز را علمی ، منطقی و شفاف براشون توضیح بده تا راه به کارشون ببرند .

5 هفته است عقد کردیم از رفتار و حرفای همسرم متوجه میشم که میل به رابطه جنسی داشته باشه اما خجالت میکشم باهاش در این مورد صحبت کنم :D

|
31/6/1392 ساعت : 18:17
خیلی ممنون ماکه فقط تونستیم لمس کنیم دوران نامزدی فکرکنم تاهمین حد کافیه.تشکرازنظرات

|
22/6/1392 ساعت : 20:55
وقتی کسی را دوست داری نمیتونی توی رابطه حد و حدود تعیین کنی،پس به جای این حرفها راههای پیشگیری از بارداری رو معرفی کنید.

|
10/6/1392 ساعت : 11:6
آخه ایناهمش چرته ازهمون وقت که عقدکردی محرمی میتونی همه کارانجام بدی تو هرکشوری اگه بگی به ما ایرانی هامی خندند بخدا

|
31/5/1392 ساعت : 11:23
همه این حرفها بی پایه و اساس و بر پایه فرهنگ غلطی هستش که توی جامعه ما وجود داره و مطمئن باشید 95 درصد زوجهایی که عقد میکنن با هم رابطه جنسی کامل دارن و هیچ اشکالی هم نداره اتفاقا به نفع دو نفر هم هستش ما باید این فرهنگهای غلط رو از بین ببریم

|
28/5/1392 ساعت : 10:10
دستتون دردنکنه خوب بود ولی کدوم پسری هست که به این حرفاگوش بده..اونا فقط کارخودشونو میکنن..کار به کار ما دخترا ندارن

|
27/5/1392 ساعت : 15:25
ميخوام بدونم اينكه ميگن تو دوره عقد رابطه محدوديتايي داره يعني چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!اين مزخرفات چيه اخه وقتي عقد كردن يعني محرمن خدا گفته اين حرفا چيه ديگه اگه قراره دونفري كه ميخوان با هم زنگي كنن با چند ماه رابطه از هم زده بشن ديگه ازدواج چه معني داره؟طلاق حتي بعد از عقد هم ممكنه پيش بياد
پاسخ ها
|
5/12/1392 ساعت : 16:34
نه! آخه تومملکت ماوقتی یک دخترطلاق میگیره به یک چشم دیگه نگاه میکنن..مخصوصااین که دختر نباشه!!!الان خواهر من3سال ازدواج کرده طلاق گرفته الانم هرکی خواستگاری میاد اولین سوالش اینه که دخترهست یانه؟؟؟کسی ازآینده خبر نداره. من الان خودم 4ماهه ازدواج کردم و جلو خودمو گرفتم والانم شوهرم لذت میبره مشکلی نداره.

|
24/5/1392 ساعت : 16:33
خیلی خوب بود

|
23/5/1392 ساعت : 14:26
گفتنش راحته ولي واقعا كنترل رابطه خيلي مشكله
پاسخ ها
|
25/12/1392 ساعت : 17:11
سلام اره منم موافقم برا پسرا یکم سخته ولی ما 8ماهه نامزدیم پرده بکارتمم سالمه و روش دیگه ای رو انتخاب کردیم شوهرمم ارضا میشه.

|
15/5/1392 ساعت : 18:7
بعضی مواقع سکس در دوران عقد باعث استحکام روابط به هر صورت می شود پس نمی توان گفت که اگر زوجین بخواهند جدا شوند دردسر کمتر رو دارند.یکی از اساسی ترین نیازهای مجرد ها برای ازدواج بعد از عشق و محبت سکس است اگر بخواهیم از آن فاکتور بگیریم هر دو به مشکلاتی بر میخورند زیرا احتمال دارد به شرایط مالی نتوانند تا 1 یا 2 سال زیر سقفی مستقل بروند بنابراین باعث دلسردی طرفین میشود پس ما نباید به دنبال راههای فرار از دوران عقد باشیم که اگر دختر و پسر خوب نبود با کمترین هزینه جدا میشویم.بلکه باید این شناخت ها به خوبی قبل دوران عقد باشد تا طرفین در این دوران بتوانند از زندگی جوانی خود همه لذت هارو ببرند و متعهد به یکدیگر تلاش کنند تا زندگی آینده موفق باشند.این صحبتهای بالا که نوشتند برای دوران نامزدی معقول هست نه عقدی.

|
14/5/1392 ساعت : 22:24
واقعا كه اه اصلا خوب نبود اخه اگه زن و شوهر خواسته هاي همو بر طرف نكنن پس كي ميخواد بر طرف كنه هان........................

|
28/4/1392 ساعت : 20:30
سلام اره حرفاتون درسته ولی حالا باید چیکار کرد؟ اگه دخول صورت نگیره بس چطوری باید ارضا کنیم هم دیگه رو؟ ممنون اگه جواب بدین
پاسخ ها
|
6/8/1392 ساعت : 10:27
راههای دیگه ای هم غیر از دخول برای لذت بردن وجود داره! که باید خودتون کشفش کنید و شاید در هر زوجی منحصر به فرد باشه!
|
28/5/1392 ساعت : 14:54
اگه دخول ایجاد بشه وخدایی نکرده بعدا خواستید از هم جدابشید دردسر بزرگی پیدامیکنید دنیا که روش ننوشته

|
9/4/1392 ساعت : 11:59
خیلی بدبود
پاسخ ها
|
17/4/1392 ساعت : 1:19
خیلی عالی بود

|
30/3/1392 ساعت : 8:55
باسلام وتحیت بااحترام به جناب دکتر وتمام خوانندگان گرامی مطالب بسیار ارزشمندی جمع گردیده اما چند نکته فقهی بیان شود اولا به محض خوانده شدن عقد امکان دخول وارضا کامل ممکن وبلا اشکال شرعی است بلکه درصورت درخواست شوهر برزن واجب است اطاعت کند،واز نظر شرعی اطاعت واجب وعمل به ان مهمترازفرهنگ ایرانی است،درضمن بهتر است شناخت وتحقیق قبل از عقد صورت گیرد وزمان بیشتری در قبل ازعقدبگذارند،ومدت کمی بعد از عقد جهت ارزیابی وبازمانبندی ملایمی به مسیر زناشویی حرکت کنند،والبته استفاده از ابزارهای جلوگیری دراین ایام معقولتر میباشد،باید دختران گرامی این نکته را بدانندکه ترک واجب حرام وگناه کبیره میباشدودرصورت عدم تمکین کار حرام انجام میدهید

|
29/3/1392 ساعت : 9:3
چت بود

|
25/3/1392 ساعت : 21:38
سلام. خوب بود ولی من دنبال راه حل میگردم. نامزدم علاقه ی زیادی داره که الان یعنی تو دوران عقد باهم رابطه جنسی داشته باشیم ولی شرایط خانوادگی من این اجازه رو نمیده. لطفا راه حل بدین
پاسخ ها
|
29/4/1392 ساعت : 17:52
ببین اگر نامزدتو دوست داری. اونم مطمئنی که خیلی دوستت داره. اره. راحت باش رابطه جنسی داشته باش ولی مواظب باش بکارتت از بین نره و اگر اینجور نیست یعنی رو شناخت قبلی عقد نکردی. این کارو با خودت نکن.

|
19/3/1392 ساعت : 15:51
همسرم وقتی تنها می شیم خیلی حرفای جنسی می زنه و می خواد نزدیکی کامل کنیم ..... چه طور جلوشو بگیرم؟ ممکنه راهنمایی کنید؟ممنون
پاسخ ها
|
7/11/1392 ساعت : 20:3
تو ذوق بچه نزن

|
15/3/1392 ساعت : 0:40
من خودم عقد کرده بودم و جدا شدم و در مدت یک سال و نیم رابطه راکنترل کردیم و این دوشیزه ماندن من به هردوی ما خیلی کمک کرد به صورت قانونی شناسنامه جدید بدون درج طلاق گرفتیم و در اجتماع هم از خیلی از حرف و حدیث ها در امان ماندم.

|
13/3/1392 ساعت : 3:3
به درد ما مجردهاهم خورد بیشتر اشنا شدیم ممنون ولی خیلی خیییییییییییییییییییییییییلی چرت بووووووووووووود.........در کل زحمت کشیدین دستتون درد نکنه
پاسخ ها
|
17/6/1392 ساعت : 13:14
اگر زوجین نسبت به هم مطمئن باشن ویکدیگرو دوست داشته باشن هیچ اشکالی نداره باهم رابطه کامل داشته باشن. ولی باید مواظب پرده بکارت باشن. ولی اگه زیاد به خوصوصیات یکدیگر اشنا نیستن و در مرحله آشنایی هستن فقط میتونن در حد معاشقه رابطه داشته باشن کارشناس روانشناسی

|
4/3/1392 ساعت : 19:22
جناب آقای دکتر کاملا با نظراتتون مخالفم. بهتر است به کتابهای قانون و کتابهای دینی مراجعه کنید و کمی بیشتر مطالعه کنید این فرهنگ غلط رو خواهشااااااااا که بعضی اسم بی ثبات رسم را روش گذاشتن ترویج نکنید. رسوم واجب تر است یا وظایف زوجین نسبت به هم؟؟؟؟ در مسائل جنسی؟ چطور وقتی عقد خوانده می شود تمام و کمال از هر نظر وظیه ساپورت کردن زن وظیفه مرداست؟ باهاتون کاملا مخالفم بای.

|
29/2/1392 ساعت : 20:35
بابا بعضیا چقدر هولن.به نظر من که الان 3 هفته هست عقد کردیم این پیشنهاد خوبه و به همین منوال پیش میریم. بابا اونایی که متوجه نمیشید.منظورشون این بود که دخول انحام نشه بهتره.حالا هر کسی با هر عقایدی که داره پیش میره.یا اگه دوشیزگیش از بین بره براش مهم نیس حتی اگه عقدش بهم بخوره یا اگه مهمه عجله نداره وشما آقایون لطفا واسه خانماتون ارزش قایل بشید.حتی اگه یه درصداحتمال جدایی ندید.

|
22/2/1392 ساعت : 12:56
من نمی دونم یک زن کی به ارضا می رسه یعنی چه حسی کرد معلومه که ارضا شده؟ البته ما 8 ماهه نامزد کردیم اما رابطه اصلی رو نداشتیم. متشکرم اگه جوابم رو بدین.
پاسخ ها
|
12/4/1392 ساعت : 11:32
از نفسات. به شماره در میان

|
22/2/1392 ساعت : 10:16
راه حل مینوشتید خوب می شد

|
16/2/1392 ساعت : 15:4
همسرم در دوران عقد خيلي به من اصرار ميكنه نزديكي كامل كنيم حتي اگه باردار بشي لطفا راهنمايي كنيد

|
9/2/1392 ساعت : 1:56
به نظر من بعدعقد می شه رابطه ی کامل داشت ولی باید یک کم مواظب بود.

|
8/2/1392 ساعت : 11:30
من در برابر نامزدم خیلی شهوت دارم و از راهنمایی شما خیلی ممنونم با تشکر...

|
15/1/1392 ساعت : 19:40
سفسطه خوبی بود صورت مسئله را مکرر بسط داده اید نه راه حلی ارائه کرده اید نه مقاله در خور توجه نوشته اید بیشتر تلاش کنید شاید از نظر ادبیاتی بتوانید مطالب خوبی انشا کنید چون از نوشته هایتان پیداست هیچ مهارتی در هیچ یک از مقوله ها (روانشناسی، جنسی، عاطفی) ندارید

|
15/1/1392 ساعت : 14:52
واقعا عالی بود .

|
11/1/1392 ساعت : 11:51
خخخخیلی عالی

|
10/1/1392 ساعت : 12:1
عالی بود.

|
4/1/1392 ساعت : 15:49
سلام . بسیار به من کمک کرد و مشکلم را تسکین بخشید. با تشکر

|
2/1/1392 ساعت : 20:29
اووووووکی.واقعا دستتون دردنکنه خیلی جالب بود

|
25/12/1391 ساعت : 17:48
من جطور زنم رو که هنوز دختره به رضایت جنسی برسونم؟
پاسخ ها
|
3/5/1392 ساعت : 1:35
با بوسه و نوازش اندام همسر بخصوص مالش اندامهای حساس.

|
19/12/1391 ساعت : 1:9
ايا در دوران نامزدي ميشود از پشت با زن ارتباط برقرار كرد؟
پاسخ ها
|
22/9/1392 ساعت : 13:9
بچه 14 ساله چه معنی میده بیا اینجا اون که نامزد کرده تو که هنوز بچه ایی دهنت بو شیر میده خجالت بکش بی تربیت اه
|
14/5/1392 ساعت : 22:39
وا!اقآامیرحسین یکمی خجالت بکش!فک نمیکنی بچه 14ساله حرفتوبخونه مث خودم. بی تربیت اه

|
17/12/1391 ساعت : 11:40
زن و شوهر عقدی هم باید محدودیتها را رعایت کنند؟! به جای اینکه بر فرهنگ غلط نسل گذشته تاکید کنید و سعی کنید این افکار غلط (مثلا عدم انجام رابطه جنسی حتی پس از عقد!) را به کنار بزنید دارید به این افکار و عقاید بی اساس دامن می زنید!

|
14/12/1391 ساعت : 14:41
خیلی خوبه. اما ما پسرها برامون خیلی سخته که جلوی خودمون رو بگیریم. اگه نزدیکی بشه اما دختر باردار نشه چطور؟ باز هم مشکل داره؟

|
10/12/1391 ساعت : 22:41
بسیار بسیار بسیار بسیار بسیار خوب بود! خسته نباشید

|
6/12/1391 ساعت : 13:9
اگر شفاف تر میگفتین بهتر بود.....

|
1/12/1391 ساعت : 0:38
نامزد من خیلی اصطلاحات شهوت آلودی به زبان میاره با توجه به اینکه هنوز عقد نکرده ایم آیا این کلمات میتواند نشان دهنده شهوتی بودن این مرد باشد ؟ بخاطر این کلمات کمی از وی سرد شده ام میترسم با بقیه دخترها نیز به همین صورت رفتار کند .
پاسخ ها
|
3/9/1392 ساعت : 17:14
من به طور کامل در موردش با نامزدم صحبت کردم حتی با جزعیاتش .چون فکر میکنم لازمه که صحبت بشه چون بهر حال وقتی که بدونم نامزدم چگونه رابطه رو دوست داره خوب من هم همون کار رو میکنم.شما هم در موردش با نامزدت صحبت کن چون او میخواهد بدوند که شما چگونه در موردش فکر میکنید.فقط همین چون یک پسرم و نامزد دارم میگم
|
19/4/1392 ساعت : 10:51
نه خیر پسر بیچاره به نامزدش هم نگه پس به کی بگه ؟ شما هم همش به این پسرا تهمت شهوتی بودن بزنین
|
24/3/1392 ساعت : 14:7
دست رو دست زیاده :(

|
27/11/1391 ساعت : 17:59
خیلی خوب بود.من و همسرم چند روز بیشتر نیست که عقد کردیم و برای من عالی بود مرسی

|
23/11/1391 ساعت : 19:30
خوب بود. برای آينده چطور باید بتونم شوهرم رو به رضایت جنسی برسونم؟ مرسي كلا.

|
21/11/1391 ساعت : 16:41
اقا همون اول لب کلام رو بگو تمام ولی در هر صورت خوب بود

|
21/11/1391 ساعت : 12:43
خوب بود ممنون بخاطر راهنمایی تون.

|
3/11/1391 ساعت : 15:28
خوب بود.

|
2/11/1391 ساعت : 21:18
خیلی خوب بود

|
2/11/1391 ساعت : 19:47
جالب بود ولی اخرش کاش یه راه حل هم مینوشتید

|
19/10/1391 ساعت : 13:53
خیلی عالی بود مخصوصا برای مایی ک تازه ازدواج کردیم

|
2/10/1391 ساعت : 16:10
عالي بود خسته نباشيد

|
12/9/1391 ساعت : 21:57
واقعا جالب بود و برای وقتی که نامزد کردم به دردم میخوره.واقعا ممنونم.
پاسخ ها
|
21/10/1392 ساعت : 23:16
عالی بود درکل میتونم بهتون بگم خیلی راحت میتونید این کارو انجام بدین بدون نیاز به دخول واز نزدیکیتون نه تا حد دخول اما لذت کاملو ببرین دوستان متاهل آرزوی موفقیت برای همتون دارم .
نام: نظر شما:
ایمیل:
وب سایت:
باشگاه همسران جوان نظراتي را كه حاوي توهين است، منتشر نمي كند.
در صورت خوانا نبودن عبارت امنیتی ، دکمه ی بازیابی را بفشارید.
نام: پاسخ شما:
ایمیل:
وب سایت:
باشگاه همسران جوان نظراتي را كه حاوي توهين است، منتشر نمي كند.
در صورت خوانا نبودن عبارت امنیتی ، دکمه ی بازیابی را بفشارید.
امتیاز شما به این اثر
تعداد آرا :

تمامی حقوق این پایگاه اینترنتی متعلق به مرکز تخصصی «آستان مهر»
وابسته به موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی می باشد.