بوی قورمه سبزی

مرد از تاکسی پیاده شد. جیب هایش را گشت تا پول خرد پیدا کند و از اعتراض راننده به پول درشت در امان بماند. کرایه را حساب کرده و به سمت منزل راه افتاد. خسته بود. دوست داشت از در که وارد می شود بعد از دیدن چهره ی مهربان همسرش بوی غذا شامه اش را پر کند. با خودش فکر می کرد همسرش می داند که چقدر خسته است. مرد پیش خود فکر کرد چقدر نیاز دارد تا با کسی درد و دل کند و از برخورد بد امروز مدیرعامل حرف بزند.

کلید را در قفل چرخاند و وارد ساختمان شد. بوی قورمه سبزی کل فضای راه پله آپارتمان چهار واحدی را برداشته بود. مرد با خود فکر کرد چه همسر مهربانی دارد. دوست داشت از در که وارد می شود صدای "خسته نباشی" زن به او انژری تحلیل رفته اش را برگرداند. با این فکر و خیالات چهار طبقه را بالا رفت. بوی غذا کمتر شده بود. کلید را در قفل در چرخاند و در را باز کرد. از استقبال زن خبری نبود. مرد وارد شد و در را بست، صدای خسته نباشیدی به گوشش نرسید. کفش هایش را درآورد و کتش را به جالباسی آویزان کرد. شاید اصلاً زن در خانه نبود. سرکی به داخل آشپزخانه کشید، اجاق گاز خاموش بود. نه از چای خبری بود و از نه غذا. مرد آرام آرام به طرف روی مبل رفت و روی آن ولو شد. زن در اتاق خواب را باز کرد و با قیافه ی خواب آلود از اتاق خارج شد...سمانه استاد

 
 
     نظر و امتیاز بدهید!
تعداد نظرات تایید شده : 3
|
25/10/1391 ساعت : 17:8
والا چی باید گفت . خانوما دوتا چیز بلدن (خرید)و(خواب) غیر از اینه؟ من تازه متاهل شدم . قبلا باور نمیکردم هرچی میگفتن اما الان....

|
25/9/1391 ساعت : 9:2
زن با دیدن مرد چشم هایش را یک بار دیگر فشار داد. تازه یادش آمد که شب شده و از عصر به خواب رفته است. به سرعت به طرف آشپزخانه دوید تا چای آماده کند و دائم زیر لب به خواب بد موقع اش ناسزا می گفت. تا زن چای آماده کند، مرد خسته روی مبل به خواب رفت.

|
25/9/1391 ساعت : 9:1
زن به سوی مرد رفت، از این‌که متوجه حضور او نشده بود، عذر خواهی کرد و سپس به سمت کتری روی گاز رفت تا برای مرد چای بریزد و همزمان که از حال و روز خسته‌ی مرد می پرسید به سالاد اولیه ی داخل یخچال نیز اشاره کرد. مرد سر درد و دلش باز شد و شروع کرد به حرف زدن.
نام: نظر شما:
ایمیل:
وب سایت:
باشگاه همسران جوان نظراتي را كه حاوي توهين است، منتشر نمي كند.
در صورت خوانا نبودن عبارت امنیتی ، دکمه ی بازیابی را بفشارید.
نام: پاسخ شما:
ایمیل:
وب سایت:
باشگاه همسران جوان نظراتي را كه حاوي توهين است، منتشر نمي كند.
در صورت خوانا نبودن عبارت امنیتی ، دکمه ی بازیابی را بفشارید.
امتیاز شما به این اثر
تعداد آرا :

تمامی حقوق این پایگاه اینترنتی متعلق به مرکز تخصصی «آستان مهر»
وابسته به موسسه خدمات مشاوره ای، جوانان و پژوهشهای اجتماعی آستان قدس رضوی می باشد.